Warto mieć przyjaciół

Przyjaciele to osoby, które nie są z nami spokrewnione, ale są nam wyjątkowo bliskie. Przyjaciół można zdobyć w różny sposób. Mogą być to przyjaciele ze szkoły, z podwórka, a nawet przypadkowo spotkane osoby, z którymi zbudowaliśmy wyjątkową więź.

Cechy dobrego przyjaciela

Przyjaciele są ważnymi osobami i bez nich nasze życie nie byłoby takie szczęśliwe.  Przyjaciele nie zawahają się nigdy, gdy potrzebujemy pomocy, a także wysłuchają naszych zwierzeń. Przyjaciel potrafi pocieszyć, doradzić i być naszym wsparciem szczególnie w tych gorszych chwilach. Przyjaciele sprawiają, że jesteśmy bardziej zadowoleni z życia. Nic tak nie poprawia humoru, jak wspólne żartowanie, zwyczajna rozmowa, imprezy i spotkania z przyjaciółmi. Dzięki nim nie czujemy się odtrąceni, ani samotni.

Dobry przyjaciel sprawi, że będziemy pewniejsi siebie, ponieważ wierzy w nasze możliwości i ciągle nas motywuje do działania. Dodaje nam odwagi i jest dla nas wsparciem w trudnych momentach. Współpraca z przyjacielem, któremu ufamy przyniesie znacznie więcej korzyści niż współdziałanie z osobami, o których nic nie wiemy. Przyjacielowi prędzej powierzymy odpowiedzialne zadanie, niż osobie, którą nie darzymy takim zaufaniem.

Z przyjacielem także nigdy się nie nudzimy, szczególnie, jeżeli zna się go wiele lat. Dzięki temu, że wiemy, jakie mamy wspólne zainteresowania i tematy, zawsze można znaleźć ciekawe zajęcie.  Warto robić wiele rzeczy wspólnie z przyjaciółmi. To pozwoli nam dbać o przyjacielskie więzi, a także spędzanie czasu w gronie przyjaciół jest zawsze przyjemniejsze niż samotne popołudnie w domu przed telewizorem.