Jak dbać o przesuszoną skórę dłoni?

Zima to czas, w którym wiele osób zmaga się z przesuszoną, czerwoną i pękającą skóra dłoni. Różnice temperatur, suche powietrze w pomieszczeniach – wszystko to sprawia, że nasze dłonie nie tylko nie wyglądają najlepiej, ale również zwyczajnie cierpią.
Na szczęście, odpowiednia pielęgnacja może sprawić, że skóra odzyska miękkość i elastyczność a także zdrowy wygląd. Sprawdź, co możesz zrobić.

Przede wszystkim – dobry krem

To najważniejszy element pielęgnacji dłoni, bez którego trudno wyobrazić sobie zimne miesiące. Dobrze dobrany krem pozwala na odbudowę płaszcza hydrolipidowego skóry, który jest naturalną warstwą ochronną. Poza tym doskonale nawilża skórę. W dzisiejszych czasach warto aplikować go kilka razy dziennie – szczególnie po myciu, dezynfekcji dłoni oraz przed wyjściem na zewnątrz. Warto wybierać naturalne kremy, w składzie których nie znajdziemy konserwantów, barwników czy substancji zapachowych, które mogą dodatkowo uczulać i powodować podrażnienia.

Wzmocnij skórę od środka

Stosowane powierzchniowo kremy dają doskonałe efekty jednakże, jeśli organizm zmaga się z niedoborami musimy mieć świadomość, że problemy mogą powrócić ponownie. Dlatego też niezwykle ważna jest zróżnicowana, bogata dieta, regularne picie wody oraz uzupełnianie witamin A oraz E, które mają najbardziej zbawienny wpływ na naszą skórę oraz jej procesy regeneracyjne. Nie zapominajmy również o tym, że niezwykle ważne jest dokładne osuszanie dłoni oraz stosowanie delikatnych środków myjących, które nie będą powodowały dodatkowych podrażnień.